اخبار و مقالات

فرش های ته انباری

فرش ته انباری (استوک)

فرش ته انباری

فرش ماشینی کاشان را می توان در دسته های مختلف فرش 500 شانه کاشان، فرش هفتصد شانه تراکم 2550، فرش ماشینی 1000 شانه کاشان، فرش 1200 شانه نگین مشهد هلال، فرش 1500 شانه، فرش کهنه نما، گلیم فرش، گبه ماشینی و … تقسیم بندی کرد اما برخی از فرش ها در دسته ی خاصی جای نمی گیرند مانند فرش استوک یا فرش ته انباری.

فرش استوک کارخانه به یک شانه و تراکم فرش ماشینی خاص تعلق ندارد و می توان در هر شانه، تراکم، سایز، رنگ و … یافت بنابراین در تمامی دسته ها جای می گیرد. برای مثال طرح یک فرش 1200 شانه گل برجسته دیگر بافت نمی شود و تعدادی از رنگ و سایز های محدود آن طرح در انبار باقی مانده است که به آن ها فرش استوک می گویند و به عنوان فرش تخفیفی به فروش می رود. فرش های استوک به فرش های ته انباری که دست نخورده باقی مانده اند نیز معروف است. اگر به دنبال فرش ارزان قیمت با کیفیت هستید بهترین گزینه فرش ته انباری می باشد.  برخی از مردم به اشتباه تصور می کنند که منظور از فرش استوک، فرش ماشینی دست دوم و فرش معیوب می باشد در صورتی که چنین نیست. فرش های استوک ممکن است فرش هایی باشد که از جانب مشتری به دلیل  فروخته نشدن یا تک شدن فرش ماشینی از فروشگاه به کارخانه عودت داده شده باشد و حتی ممکن است برخی از آن ها از بسته بندی خود خارج نشده باشند ولی قیمت آن ها بسیار پایین تر از فرش ماشینی در حال تولید باشد.

فرش های ته انباری مانند فرش های در حال تولید از درجه بندی فرش ماشینی برخوردار هستند.

فرش ته انباری درجه یک: مانند فرش نو ماشینی می باشند و از لحاظ ظاهری سالم و بدون نقص هستند.

فرش ته انباری درجه دو: دارای ایرادات جزئی و قابل چشم پوشی است و نسبت به نوع درجه یک آن از قیمت پائین تری برخوردار می باشد.

این که فرش ماشینی استوک از قیمت پائین تری نسبت به فرش های دیگر برخوردار است مطلب صحیحی می باشد اما از لحاظ کیفیت، نوع بافت و نوع الیاف مصرفی تفاوتی با فرش ماشینی درجه یک ندارد. بنابراین هنگام خرید فرش ماشینی استوک دقت نمائید تا فرش ماشینی معیوب و درجه دار را به جای فرش ماشینی آکریلیک هیت ست شده و فرش سالم به شما نفروشند.

فرش ته انباری اصولاً فرش ماشینی طرح قدیمی می باشد، با این اوصاف مورد پسند آن دسته از عزیزانی که به دنبال مد و فرش طرح جدید ماشینی هستند، نمی باشد اما پیشنهاد خوبی برای خانواده های کم درآمد و خانواده هایی که به دنبال فرش ماشینی با کیفیت و با قیمت مناسب هستند، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *