اخبار و مقالات

نکات مهم در خرید فرش 700 شانه

قالی ماشینی 700 شانه کاشان

خرید فرش 700 شانه ماشینی

فرش یکی از انواع کف‌پوش‌های محبوب ایرانیان است. این مسئله به‌گونه‌ای است که می‌توان گفت در تمام خانه‌ها حداقل یک قالی پیدا می‌شود. در این میان استفاده از فرش ماشینی رواج فراوانی داشته و انواع مختلف آن بسیار موردتوجه خریداران هستند. برای مثال می‌توان به محبوبیت بالای فرش 700 شانه از بین نمونه‌های مختلف این فرش اشاره کرد.

اما دلیل این محبوبیت چیست؟ از طرفی به چه نکاتی باید در هنگام خرید فرش 700 شانه ماشینی توجه کرد؟ ما اینجاییم تا نکات بسیار مهمی را در خصوص این فرش، خرید و قیمت آن با شما در میان بگذاریم. با ما باشید تا با آگاهی و اطلاعات کامل نسبت به خرید ماشینی فرش درجه‌یک اقدام کنید.

فرش 700 شانه ماشینی چیست؟

فرش 700 شانه ماشینی را می‌توانید از پرکاربردترین و حتی پرفروش‌ترین انواع فرش‌ های ماشینی دانست. دلیل نام‌گذاری این قالی ماشینی، وجود 700 گره نخ‌های خاب در هر متر عرض آن است. این گره‌ها، نخ‌های خاب را به نخ‌های تاروپود وصل می‌کنند. تنوع در این فرش 700 شانه کاشان به طرح‌های آن خلاصه نمی‌شود و تراکم نیز یکی از پارامترهایی است که در انواع آن متفاوت است. فرش‌های 700 شانه کاشان در تراکم‌های زیر تولید شده و در بازار به فروش می‌رسد:

 • فرش 700 شانه تراکم 2100
 • فرش 700 شانه تراکم 2550
 • فرش 700 شانه تراکم 3000

اگر به رده‌بندی فرش‌ها از نظر زیبایی و ریزبافت بودن توجه کنیم می‌توان قالی هفتصد شانه را در رده‌های پایین‌تری از فرش‌های 1000، فرش‌های 1200 و فرش‌های 1500 شانه دانست. اما فرش 700 شانه در تراکم‌هایی همچون 2550، طرح‌هایی بسیار زیبا و جذاب داشته و نقش‌های چشم‌نواز آن توجه خریداران را به خود جلب می‌کند.

مزایای فرش 700 شانه ماشینی

فرش‌های 700 شانه ماشینی کاشان نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر دارای مزایا و برتری‌هایی هستند که در زیر به مزایای فرش 700 شانه اشاره می‌شود. قالی‌های ماشینی هفتصد شانه علاوه بر خاب زیاد، از قیمت مناسبی برخوردارند که یکی از موارد اصلی در انتخاب خریداران فرش می‌باشد. دیگر مزایای فرش ماشینی 700 شانه عبارتند از:

 • استحکام بالا
 • قیمت مطلوب
 • حفظ کیفیت و دوام
 • پاخوری مناسب
 • مقاومت بالا در برابر شست‌وشو
 • مناسب برای بخش‌های مختلف و پر رفت‌وآمد خانه نظیر هال، آشپزخانه و غیره
 • تنوع در ابعاد، طرح، رنگ‌بندی و تراکم

خرید فرش 700 شانه ماشینی در ابعاد مختلف

اگر سری به یک فروشگاه فرش ماشینی بزنید، اولین چیزی که شاید نظر شما را جلب کند تنوع در ابعاد فرش‌های ماشینی است. علت این امر ایجاد امکان استفاده از این فرش 700 شانه تراکم بالا در نقاط مختلف خانه و در اتاق‌هایی با ابعاد متفاوت است. البته در کنار استفاده از این محصول بی‌نظیر به‌عنوان کف‌پوش، کاربرد آن به‌عنوان تابلوفرش و یا قالیچه نیز بسیار موردتوجه است.

به هر صورت در خرید فرش ماشینی 700 شانه می‌توانید باتوجه‌به ابعاد اتاقتان، فرش و قالی ماشینی موردنظرتان را انتخاب کنید. شما می‌توانید از میان فرش 700 شانه 12 متری، فرش 700 شانه 9 متری، فرش 700 شانه 6 متری اقدام به انتخاب و خرید نمایید.

خرید فرش 700 شانه ماشینی جنس خوب

نکته‌ای که در خصوص خرید انواع فرش به‌ویژه خرید فرش 700 شانه؛ بسیار حائز اهمیت است، جنس الیاف به‌کاررفته در دوخت آن است. برای مثال در هنگام بررسی قیمت فرش 700 شانه 9 متری علاوه بر ابعاد و تراکم و طرح، نیاز است که به جنس نخ‌های آن نیز توجه کنید. گفتنی ا‌ست که می‌توان فرش‌های ماشینی 700 شانه ساخته شده با الیاف اکریلیک را از بهترین نمونه‌های این فرش دانست. این نکته بسیار مهم است که بتوانید در هنگام خرید، این موضوع را تشخیص داده و از اکریلیک بودن آن مطمئن شوید.

البته در صورت خرید از مراکز فروش معتبر و فروشگاه‌های مجاز، نیازی به نگرانی دراین‌خصوص نخواهید داشت. اما به‌هرحال می‌توان نشانه‌هایی را برای تشخیص این موضوع در نظر داشت. برای مثال بهتر است بدانید این الیاف بوی مواد نفتی نمی‌دهند. همچنین مقاومت این فرش ماشینی اکریلیک در برابر حرارت بیشتر بوده و می‌تواند قرارگرفتن اتو یا ظرف فلزی داغ را برای دقایقی تحمل کرده و دچار تغییر نشود. نرمی این فرش 700 شانه تراکم 2550 نیز از ویژگی‌های موردبحث آن است که نسبت به نمونه‌های پلی‌استری بسیار بیشتر است.

عوامل موثر بر قیمت فرش 700 شانه ماشینی

اگر به دنبال خرید قالی 700 شانه ماشینی هستید، بهتر است در خصوص این محصول نیز اطلاعاتی در اختیار داشته باشید. مهم‌ترین این موارد، اطلاع از عوامل تأثیرگذار بر قیمت فرش 700 شانه است. در ادامه این نکات را معرفی کرده و توضیحات مختصری در خصوص آن‌ها ارائه می‌کنیم.

 • جنس نخ فرش هفتصد: همان‌طور که گفتیم این فرش‌ها با نخ‌های مختلفی تولید می‌شوند. در این میان فرش ماشینی 700 شانه اکریلیک قیمت بالاتری از دیگر نمونه‌ها دارد، چراکه کیفیت آن به نسبت بالاتر از دیگر انواع این فرش است.
 • ابعاد فرش 700 شانه: بی‌شک می‌توان گفت یکی از تأثیرگذارترین عوامل مؤثر بر قیمت یک فرش از هر نوعی که باشد، ابعاد آن است.
 • تراکم قالی هفتصد شانه: تراکم بالاتر نیز دلیلی برای افزایش قیمت فرش ماشینی است. برای مثال قیمت فرش 700 شانه تراکم 3000 به نسبت بالاتر از فرش‌های با تراکم کمتر است.
 • دستگاه بافت فرش 700 شانه: شاید برایتان جالب و عجیب باشد، اما این مهم است که چه نوع دستگاهی برای بافت فرش به کار می‌رود و این موضوع نیز تعیین‌کننده قیمت نهایی آن است.
 • درجه‌بندی کیفی فرش: نکته بعدی برای تعیین قیمت فرش ماشینی 700 شانه، توجه به سطح کیفیت آن است. هر چه کیفیت فرش 700 شانه بالاتر باشد، طبیعتاً قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

خرید فرش 700 شانه ماشینی

برای خرید فرش 700 شانه ماشینی نیز همچون دیگر انواع فرش، توصیه می‌کنیم حتماً از طریق مراکز فروش و نمایندگی‌های معتبر اقدام کنید. خوشبختانه امروز امکان خرید آنلاین فرش ماشینی نیز فراهم آمده است و شما می‌توانید به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر از میان انواع مختلفی از قالی‌های ماشینی، فرش هفتصد شانه ماشینی موردنظرتان را انتخاب کرده و اقدام به خرید فرش 700 شانه ماشینی به قیمت درب کارخانه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید