اخبار و مقالات

ویژگی های فرش 700 شانه

ویژگی های فرش 700 شانه کاشان

فرش 700 شانه و ویژگی‌های فرش با کیفیت

امروزه باتوجه‌به گستردگی و تنوع فرش‌های ماشینی چه از لحاظ جنس و کیفیت و چه از لحاظ شانه و تراکم، انتخاب و خرید فرش ماشینی بسیار سخت و مشکل شده است. یکی از فرش‌های پرفروش و قیمت مناسب بازار، فرش‌های 700 شانه تراکم 2550 می‌باشد که دارای خاب زیاد و تراکم پایین هستند. در این مقاله به ویژگی های فرش 700 شانه؛ و مزایا و معایب آن می‌پردازیم. فرش‌های هفتصد دارای 700 گره در عرض و 2550 گره در طول در یک متر می‌باشند.

در میان فرش‌های ماشینی 700 شانه، بهترین نوع آن فرش 700 شانه اکریلیک می‌باشد. فرش‌های 700 شانه در سه نوع اکریلیک، پلی‌استر و ورژن تولید و بافته می‌شود که از لحاظ کیفیت و دوام و همچنین قیمت با یکدیگر فرق می‌کنند. فرش هفتصد شانه اکریلیک دارای عمر طولانی‌تر و در برابر پاخور و شستشو از مقاومت بالایی برخوردار است. الیاف اکریلیک نزدیک‌ترین الیاف به پشم طبیعی هستند. فرش‌های ماشینی 700 شانه اکریلیک نگین مشهد توسط دستگاه‌های بافندگی HCP واندویل و با تراکم استاندارد 2550 بافته می‌شوند.

انواع مدل های فرش ماشینی 700 شانه

فرش‌های 700 شانه ماشینی از لحاظ بافت چند نوع هستند. گونه اول فرش های ماشینی 700 شانه که با دستگاه‌های فابریک HCP  واندویل بافت می‌شوند که بهترین نوع می‌باشد، گونه دوم هستند که توسط دستگاه‌های 700 شانه تبدیلی بافت می‌شود که به‌خاطر تبدیل دستگاه‌های 500 شانه به 700 شانه از کیفیت بافت پایین‌تری برخوردارند، گونه‌ای دیگر از فرش‌های 700 شانه هم هستند که دارای تراکم پایین‌تر و وزن کمتری هستند که از 700 شانه‌های دیگر بی‌کیفیت‌تر است.

فرش‌های طرح 700 شانه هم گونه‌ای از فرش‌های ماشینی هستند که با دستگاه‌های 500 شانه و تراکم 1500 بافت می‌شود، ولی طرح و نقشه‌های آن همان طرح‌های 700 شانه می‌باشد که از لحاظ قیمتی بسیار پایین‌تر می‌باشد. بهترین فرش ماشینی 700 شانه فرشی است که با دستگاه‌های بافندگی اصل مانند واندویل HCPX2 و با بهترین الیاف اکریلیک هیت ست و توسط به‌روزترین دستگاه‌ها شیرینگ و آهار گردد و همچنین دارای شناسنامه و برند معتبری باشد.

اطلاع از ویژگی‌های فرش 700 شانه

فرش‌های ماشینی 700 شانه یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی است، بنابراین لازم است که اطلاعات جامع و کاملی از این محصول داشته باشید. فرش‌های هفتصد شانه به‌خاطر ویژگی‌های که در زیر بیان می‌شود، از تمایل خرید بیشتری بین خریداران نسبت به فرش‌های ماشینی دیگر برخوردار است. از جمله ویژگی‌های فرش‌ 700 شانه؛ می‌توان موارد زیر را نام برد:

1- خاب زیاد فرش‌های ماشینی 700 شانه که از نرمی بیشتری برخوردارند و برای استراحت و نشستن مناسب‌تر هستند.

2- به دلیل شانه و تراکم پایین، از قیمت مناسب‌تری برخوردار است.

3- به دلیل استفاده از نخ‌های اکریلیک هیت ست شده، فاقد پرزدهی بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است.

تفاوت بین فرش ماشینی 700 شانه با فرش 1200 شانه

فرش‌های ماشینی 700 شانه تراکم 2550 از خاب بیشتری نسبت به فرش‌های 1200 شانه برخوردارند، ولی برعکس فرش‌های 1200 شانه از زیبایی و ظرافت بیشتری برخوردارند. به همین خاطر کسانی که برایشان زیبایی و ریز نقشی فاکتوری اصلی در خرید فرش است، فرش‌های 1200 شانه را مدنظر قرار می‌دهند و کسانی که قیمت و دوام فرش برایشان مهم‌تر است فرش‌های 700 شانه رو خرید می‌کنند. فرش‌های 700 شانه جزو فرش‌های سنگین به‌حساب می‌آیند و به‌خاطر درشت‌بافت بودن، دارای نقشه ساده‌تری هستند. علت نازک بودن فرش ماشینی 1200 شانه استفاده از نخ هایی با ضخامت کمتر می باشد که برای زیبایی فرش ماشینی 1200 شانه کاشان از آن ها استفاده می شود.

خرید فرش ماشینی 700 شانه به قیمت درب کارخانه در نگین مشهد هلال

فرش‌های ماشینی 700 شانه کاشان، از جدیدترین و به‌روزترین طرح‌های فرش ماشینی است که با بهترین کیفیت و با بالاترین تکنولوژی روز بافت می‌شود. به دلیل وجود بهترین کارخانه‌های تولید نخ و ریسندگی در این شهر، فرش‌های ماشینی کاشان نسبت به‌جاهای دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار است. برای خرید فرش ماشینی 700 شانه به قیمت درب کارخانه و با بالاترین استانداردهای روز دنیا می‌توانید از سایت نگین مشهد هلال بازدید کنید. فرش‌های موجود در سایت نگین مشهد هلال از الیاف اکریلیک هیت ست شده است که فاقد پرزدهی و حساسیت و از استحکام بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید