اخبار و مقالات

همه چیز درباره فرش ماشینی 1000 شانه

مشخصات فرش های 1000 شانه

خانه‌های قدیمی و صفای خانه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، همیشه با رنگ و نقش و حوض‌های آبی و فرش‌های رنگارنگ گره‌خورده است. فرش‌هایی که چه در داخل خانه و چه در درون حیاط استفاده می‌شدند که همگی نتیجه زحمت دست استادان خوش‌ذوق فرش‌باف بوده‌اند. امروزه فرش‌هایی با شانه‌های مختلف مانند فرش 100 شانه کاشان با طرح و نقش‌های زیبا و حرفه‌ای تولید می‌شوند. این فرش‌ها شباهت بسیار زیادی به قالی‌های دست‌بافت ایرانی دارند که خاطرات کودکی را برای ما زنده می‌کنند و نشان‌دهنده ذوق و هنر ایرانی است.

ویژگی‌های فرش 1000 شانه

 1. فرش‌های 1000 شانه با تراکم 3000 بافته می‌شوند. فرش‌های 1000 شانه در شرکت نگین مشهد ریزبافت و بسیار شبیه به فرش‌های دستبافت بوده و تا سالیان سال شما را از خرید فرش بی‌نیاز می‌سازد. فرش‌های 1000 شانه با بالاترین کیفیت نخ و بافت فوق‌ریز تولید می‌شوند و زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند.
 2. فرش‌های 1000 شانه با تراکم 3000 و با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا و حداقل 8 رنگ طبیعی بافت می‌شوند. ضمانت 36 ماهه محصولات نگین مشهد هلال، ضامن کیفیت بافت فرش ماشینی 1000 شانه می‌باشد.
 3. جنس الیاف آن 100 درصد اکریلیک هیت ست شده با ضمانت است و تاروپود آن از پنبه می‌باشد که فاقد پرزدهی و حساسیت می‌باشد.
 4. دارای رنگ‌بندی شفاف و روشن است و در برابر شستشو مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی‌دهد.

فرش 1000 شانه؛ نگین مشهد هلال با ویژگی‌های زیر عرضه می‌شود:

 • محصولات این شرکت فاقد پرزدهی و حساسیت، دارای مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی مانند گرما و نور خورشید و در طرح‌ها و نقشه‌های مختلف فرش به قیمت درب کارخانه عرضه می‌گردد.

نگین مشهد هلال جهت رفاه حال متقاضیان عزیز، محصولات خود را به‌صورت نقد و اقساط به فروش می‌گذارد.

الیاف به کار رفته در فرش 1000 شانه

از دیگر ویژگی‌های فرش‌های ماشینی 1000 شانه استفاده‌نکردن از نخ‌های پلاستیکی و BCF می‌باشد، زیرا این نخ‌ها به دلیل اینکه کیفیت خوبی ندارند عمر فرش را کاهش می‌دهند. نخ تاروپود مورداستفاده در فرش های 1000 شانه هایبالک پنبه می‌باشد که بسیار انعطاف‌پذیر هستند و مانند قالی‌های دستبافت، ماندگاری و دوام بالایی دارند. دسته بعدی تاروپود جوت می‌باشد که هزینه پایین‌تری برای تولیدکننده دارد؛ بنابراین فرش‌هایی که با نخ جوت بافته می‌شوند، خشک‌تر از فرش‌های پنبه‌ای می‌باشند و از کیفیت به‌مراتب پایین‌تری برخوردار هستند.

فرش‌های ماشینی دو نوع تراکم دارند، تراکم طولی و تراکم عرضی که به‌اختصار به توضیح هر یک می‌پردازیم.

 • تراکم عرضی: اصولاً به تعداد ریشه یا اصطلاحاً گره رنگ در یک متر عرض فرش ماشینی، شانه فرش گفته می‌شود. برای مثال در فرش‌های 1000 شانه در هر یک متر عرض فرش، 1000 ریشه بافته شده است.
 • تراکم طولی: اصولاً به تعداد ریشه در یک متر طول فرش، تراکم فرش ماشینی گفته می‌شود. فرش‌های 1000 شانه یعنی در هر یک متر طول فرش، 3000 ریشه بافته شده است.

فرش ماشینی هزار شانه کاشان پس از فرش هفتصد شانه و قبل از محصولات 1200 شانه، از زیباترین و ظریف‌ترین محصولات در بازار فرش محسوب می‌شوند. زیبایی و ظرافت این محصول به حدی است که تا قبل از تولید شدن فرش‌های هزار و دویست شانه، از آن‌ها به‌عنوان فرش‌های دستبافت گونه و فرش لوکس نام‌برده می‌شد.

قیمت فرش ماشینی 1000 شانه

عوامل متعدد ظاهری و فنی در قیمت فرش ماشینی 1000 شانه نقش دارند که به مهم‌ترین این عوامل اشاره می‌کنیم:

 1. اولین عامل، ابعاد فرش است. به علت صرف زمان و مواد اولیه بیشتر در بافت فرش‌های سایز بزرگ‌تر، قیمت بالاتری برای محصول گذاشته می‌شود.
 2. تعداد شانه و تراکم، عامل مهم بعدی است. هرچه فرش متراکم‌تر باشد و شانه بالاتری داشته باشد، گران‌قیمت‌تر خواهد بود. برای مثال قیمت فرش ماشینی هزار شانه بیشتر از قیمت فرش ماشینی 700 شانه می‌باشد. میزان الیاف به‌کاررفته با میزان شانه و تراکم، رابطه مستقیم دارد.
 3. جنس نخ و الیاف مصرفی پس از شانه و تراکم، مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت فرش است. کیفیت و مرغوبیت فرش ارتباط مستقیمی با نخ مصرفی دارد.
 4. تعداد رنگ‌های مصرفی، آخرین مورد از عوامل مؤثر بر قیمت فرش ماشینی 1000 شانه است. همان گونه که قالی ماشینی در ابعاد مختلف بافته می‌شود، تعداد رنگ‌های بافته شده در فرش نیز متفاوت است. برای آن که بتوانیم نقش‌های زیباتر و فاخرتر ایجاد کنیم، باید تعداد رنگ‌ها را افزایش دهیم. فرش ماشینی در سه طیف رنگ بافته می‌شود که فرش 8 رنگ، فرش 10 رنگ و فرش 12 رنگ می‌باشند. طبیعی است که قیمت فرش ماشینی 12 رنگ، بالاترین قیمت را در بین بقیه خواهد داشت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *