اخبار و مقالات

آشنایی با فرش ماشینی طرح افشان

فرش طرح افشان

فرش ماشینی طرح افشان و مدل‌های جدید آن

فرش ماشینی طرح افشان؛ یکی از نقشه‌های برگرفته از نقشه فرش‌های دستباف می‌باشد. در گذشته در نقشه‌های دستباف گونه، این طرح دارای یک ترنج 1 بود که پس از مدتی طراحان نقشه تصمیم به حذف ترنج گرفتند. علاوه‌برآن طرح‌های دستباف گونه دارای گل‌های ریزی بود که با حذف ترنج، گل‌های فرش درشت‌تر و به‌صورت پراکنده شد و به همین دلیل این طرح را افشان نام‌گذاری کردند و به آن فرش بدون ترنج هم می‌گویند.

فرش افشان با استقبال بی‌شماری از مشتریان روبرو شد و منجر به افزایش انگیزه طراحان شد تا این نقشه فرش را در طرح‌های متنوعی طراحی کنند. در حال حاضر فرش مدل افشان دارای طرح‌های متنوعی است که مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های دیگری که قالی طرح افشان دارد این است که علاوه بر ترنج، لچک نیز در زمینه این طرح حذف شده است که باعث بزرگ‌تر نشان‌دادن فضای خانه می‌شود.

فرش گل‌افشان از قدمت بالایی در نقشه‌های فرش ایرانیان برخوردار است و یکی از زیباترین طرح‌هاست. نقشه افشان به‌گونه‌ای طراحی شده است که حیوانات، پرندگان، شاخ‌وبرگ‌ها، ساقه‌ها، گل‌ها و غیره سرتاسر فرش را پوشانده است. اگر به دنبال فرش افشان جدید هستید، می‌توانید نقشه افشان در طرح مه گل که نمونه‌ای از فرش گل برجسته طرح افشان می‌باشد را انتخاب کنید. طرح مه گل علاوه بر جدید بودن، از طرح‌هایی است که موردپسند عموم است و پیر و جوان نمی‌شناسد.

فرش افشان طرح مه گل، پرفروش‌ترین طرح فرش افشان

در حال حاضر فرش افشان طرح مه گل از پرفروش‌ترین طرح فرش افشان در شرکت فرش نگین مشهد هلال می‌باشد که با پیشرفته‌ترین دستگاه فرش ماشینی در حال تولید می‌باشد. این طرح یکی از طرح‌های جدید و متناسب با دکوراسیون کلاسیک می‌باشد. همچنین از ویژگی‌های بارز این فرش که باعث شده است بیشتر از همه طرح‌ها مورد استقبال باشد، رنگ‌آمیزی فرش است که شبیه به رنگ‌آمیزی نقشه فرش دستباف می‌باشد. افراد جوان و تازه به خانه بخت رفته از رنگ کرم طوسی و افراد میان‌سال بیشتر از رنگ سرمه‌ای تیره انتخاب می‌کنند.

این نکته فراموش نشود که علاوه بر رنگ آمیزی، دستگاه های پیشرفته ای که به وسیله آن این نقشه ها بافته می شود نیز تاثیر به سزایی در کیفیت فرش اکریلیک دارد. در حال حاضر در شرکت فرش نگین مشهد هلال طرح های متنوعی (علاوه بر این طرح) از این نقشه با پیشرفته ترین دستگاه ها و با استفاده از نخ صد در صد اکریلیک به صورت فرش 700 شانه تراکم 2550، فرش 1000 شانه تراکم 3000، فرش 1200 شانه با تراکم 3600 و فرش 1500 شانه با تراکم 4500 در حال تولید می باشد.

فرش طرح مه گل یکی از فرش‌های 1200 شانه با تراکم 3600 می‌باشد. همچنین نخ به‌کاررفته در این فرش، نخ صددرصد اکریلیک هیت ست شده و درجه‌یک می‌باشد. نخ اکریلیک به‌کاررفته در این فرش به‌هیچ‌وجه حساسیت‌زا نیست و دچار پرز دهی نمی‌شود. از دلایل دیگری که فرش افشان همیشه مورد استقبال عموم است این است که هر بار طراح نقشه فرش شروع به نگارش طرحی از نقشه قالی افشان می‌کند، هیچ‌گاه از طرح‌های قبل الگو نمی‌گیرد و طرح‌های جدید هیچ شباهتی با طرح‌های قدیمی‌تر ندارند و هر بار هم این طرح‌ها زیباتر از قبل جلوه می‌کند.


1- این طرح با اشکال مختلف (دایره، بیضی، چهارگوش و غیره) در وسط فرش قرار گرفته است. ترنج در فرش توجه اشخاص را بیشتر از دیگر نقاط فرش جلب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید