اخبار و مقالات

راهنمای خرید فرش ماشینی 700 شانه

خرید فرش 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه و ویژگی‌های آن

استقبال بسیار زیاد افراد در خرید فرش ماشینی باعث شده است در بسیاری از نقاط کشور، کارخانجات فرش ماشینی احداث شود. در برخی نقاط تعداد این کارخانجات بسیار بیشتر می‌باشد و محصولات آنان از مرغوبیت و کیفیت بیشتری برخوردار است که از جمله این شهرها، می‌توان از کاشان و آران بیدگل نام برد. شهر کاشان را به‌عنوان شهر فرش ایران نیز می‌شناسند و بیش از 1000 واحد فعال در حوزه تولید و بافت فرش ماشینی در این شهر دایر می‌باشد.

خرید فرش ماشینی 700 شانه کاشان به دلیل قیمت مناسب و پاخور بهتری که دارد، در بین انواع فرش‌های ماشینی بیشتر است. همین امر باعث شده است که طرح‌های فرش ماشینی هفتصد شانه از تنوع و رنگ‌بندی متنوع‌تری برخوردار باشد. فرش 700 شانه نیز در گونه‌های متفاوت تولید می‌شود که شامل فرش 700 شانه تراکم 2550 درجه‌یک، فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تبدیلی می‌باشد.

انواع فرش ماشینی 700 شانه

در سال‌های گذشته فرش‌های ماشینی فقط بر اساس رنگ زمینه و طرح نقشه تقسیم‌بندی می‌شدند، به دلیل این‌که فرش‌های ماشینی تنها به‌صورت 320 شانه تولید می‌شد و عملاً دسته‌بندی بر اساس شانه و تراکم وجود نداشت. به‌مرورزمان و با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های بافندگی فرش ماشینی نیز به تکامل رسیدند و قالی‌های ماشینی در شانه و تراکم‌های مختلف تولید شدند. در حال حاضر فرش‌های ماشینی شامل فرش‌های 500 شانه تراکم 1500، فرش‌های 700 شانه تراکم 2550، فرش‌های 1000 شانه تراکم 3000، فرش‌های 1200 شانه تراکم 3600 و فرش‌های 1500 شانه تراکم 4500 می‌باشند.

قالی ماشینی هفتصد شانه در مقایسه با فرش‌های ماشینی دیگر از ظرافت و ریز نقشی کمتری برخوردار است، ولی در عوض دارای خاب بیشتر و نرمی بهتری است. الیاف مورداستفاده در فرش هفتصد شانه از الیاف اکریلیک هیت ست شده می‌باشد. این الیاف بهترین نوع الیاف است و به دلیل فرایند هیت ست در تولید نخ، فاقد پرز دهی و ضد حساسیت می‌باشد و ایجاد آلرژی و حساسیت در کودکان و افرادی که حساسیت پوستی دارند نمی‌کند.

مزایای خرید فرش 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه دارای مزایا و محاسنی است که در زیر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  • به این دلیل که قطر خاب فرش 700 شانه در مقایسه با فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه بیشتر است، بسیار نرم‌تر هستند. در نتیجه می‌توان از آن‌ها برای اتاق‌خواب و اتاق نشیمن به‌عنوان یک فرش خوب استفاده نمود.
  • قطور بودن فرش 700 شانه باعث سنگین‌تر شدن وزن فرش می‌شود و از سرخوردن فرش بر رو سرامیک کاسته می‌شود و همچنین فرش در برابر شستشو و رفت‌وآمد زیاد، مقاوم‌تر خواهد بود.
  • قیمت مناسب‌تر نیز یکی از مزایای دیگر فرش‌های هفتصد شانه ماشینی است. قالی‌های 700 شانه به دلیل شانه و تراکم پایین‌تر، از قیمت مناسب‌تری هم برخوردار هستند.
  • به دلیل پرفروش بودن فرش‌های ماشینی 700 شانه، طرح و نقشه آن‌ها بسیار متنوع بوده و در رنگ‌های زمینه زیادی بافته می‌شود.

معایب فرش‌های 700 شانه ماشینی

فرش‌های ماشینی 700 شانه با این‌که دارای مزایای زیادی هستند و جز پرفروش‌ترین گونه فرش‌های ماشینی است، اما معایبی نیز دارند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

  1. فرش‌های 700 شانه نسبت به فرش‌های تراکم بالا، از نقشه‌های ساده‌تری برخوردار بوده و از نظر زیبایی به فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه نمی‌رسد.
  2. طرح فرش‌های 700 شانه نسبت به فرش‌های 1200 شانه به دلیل بافت درشت‌تر و نمره نخ کم، وضوح نسبتاً کمتری دارد.
  3. شستشو فرش‌های 700 شانه به دلیل وزن بیشتر بسیار مشکل بوده و هنگام شستشو، وزن آن‌ها بسیار سنگین می‌شود.

خرید فرش 700 شانه ماشینی کاشان

برای خرید فرش 700 شانه؛ به قیمت درب کارخانه می‌توانید از محصولات 700 شانه نگین مشهد بازدید نمایید و باتوجه‌به دکوراسیون و رنگ‌بندی دیزاین منزل خود، یکی از طرح‌های فرش ماشینی را از سایت نگین مشهد هلال انتخاب نمایید. در خرید اینترنتی فرش 700 شانه به‌خاطر خرید از درب کارخانه، قیمت فرش ماشینی نسبت به فروشگاه‌های شهر ارزان‌تر بوده و همچنین تنوع فرش و طرح‌ها بسیار بیشتر می‌باشد و به‌راحتی می‌توانید طرح فرش خود را انتخاب نمایید.

از مزایای خرید اینترنتی فرش، صرفه‌جویی در زمان و وقت است. شما به‌سرعت می‌توانید از بین هزاران طرح و رنگ فرش ماشینی، محصول موردنظر خود را انتخاب نماید. همچنین نگین مشهد هلال امکان خرید قسطی فرش ماشینی را نیز فراهم نموده است. بازنشستگان تأمین اجتماعی و حقوق‌بگیران بانک رفاه به‌راحتی می‌توانند فرش ماشینی خود را بدون پیش‌پرداخت و با اقساط 36 ماهه خریداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید