اخبار و مقالات

راهنمای خرید فرش ماشینی 700 شانه

خرید فرش 700 شانه

استقبال بسیار زیاد افراد در خرید فرش ماشینی باعث شده تا در حال حاضر در بسیاری از نقاط کشور کارخانجات فرش ماشینی احداث شود که در برخی نقاط تعداد این کارخانجات بسیار بیشتر می باشد و محصولات آنان از مرغوبیت و کیفیت بیشتری برخوردار است که از جمله این شهرها می توان از کاشان و آران بیدگل نام برد. شهر کاشان را به عنوان شهرفرش ایران نیز می شناشند که بیش از 1000 واحد فعال در حوزه تولید و بافت فرش ماشینی در این شهر دایر می باشد. خرید فرش ماشینی 700 شانه کاشان به دلیل قیمت مناسب و پاخور بهتری که دارد در بین انواع فرش های ماشینی بیشتر است که همین باعث شده طرح های فرش ماشینی هفتصد شانه از تنوع و رنگبندی متنوع تری برخوردار باشد. فرش 700 شانه نیز در گونه های متفاوت تولید می شود که شامل فرش 700 شانه تراکم 2550 درجه یک، فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تبدیلی می باشد.

 

فرش ماشینی 700 شانه

در سال های گذشته فرش های ماشینی فقط بر اساس رنگ زمینه و طرح نقشه تقسیم بندی می شدند به دلیل این که فرش های ماشینی فقط به صورت 320 شانه تولید می شدند و عملا دسته بندی بر اساس شانه و تراکم وجود نداشت. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های بافندگی فرش ماشینی نیز به تکامل رسیدن و قالی های ماشینی در شانه و تراکم های مختلف تولید شدند. در حال حاضر فرش های ماشینی شامل فرش های 500 شانه تراکم 1500، فرش های 700 شانه تراکم 2550، فرش های 1000 شانه تراکم 3000، فرش های 1200 شانه تراکم 3600، فرش های 1500 شانه تراکم 4500 هستند. قالی ماشینی هفتصد شانه در مقایسه با فرش های ماشینی دیگر از ظرافت و ریز نقشی کمتری برخوردار است ولی در عوض دارای خاب بیشتر و نرمی بهتری است. الیاف مورد استفاده در فرش هفتصد شانه از الیاف اکریلیک هیت ست شده می باشد که بهترین نوع الیاف است و به دلیل فرآیند هیت ست در تولید نخ، فاقد پرز دهی و ضد حساسیت می باشد که برای کودکان و افرادی که حساسیت پوستی دارند ایجاد آلرژی و حساسیت نمی کند.

 

مزایای خرید فرش 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه دارای مزایا و محاسنی هستند که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم:
1- به خاطر این که قطر خاب فرش 700 شانه در مقایسه با فرش های 1200 شانه و 1500 شانه بیشتر است بسیار نرم تر هستند که به همین خاطر می توان از آن ها برای اتاق خواب و اتاق نشیمن به عنوان یک فرش خوب استفاده نمود.
2- قطور بودن فرش 700 شانه باعث سنگین تر شدن وزن فرش شده که از سر خوردن فرش بر رو سرامیک کاسته می شود و همچنین فرش در برابر شستشو و رفت و آمد زیاد مقاوم تر خواهد بود.
3- قیمت مناسب تر نیز یکی از مزایای دیگر فرش های هفتصد شانه ماشینی است قالی های 700 شانه به دلیل شانه و تراکم پایینتر از قیمت مناسب تری هم برخوردار هستند.
4- به دلیل پرفروش بودن فرش های ماشینی 700 شانه طرح و نقشه آن ها بسیار متنوع بوده و در رنگ های زمینه زیادی بافته می شود.

 

معایب فرش های 700 شانه ماشینی

فرش های ماشینی 700 شانه با این که دارای مزایای زیادی هستند و جز پرفروش ترین گونه فرش های ماشینی است اما دارای معایبی نیز هستند که در زیر به آن ها اشاره شده است.
1- فرش های 700 شانه نسبت به فرش های تراکم بالا از نقشه های ساده تری برخوردار بوده و از نظر زیبایی به فرش های 1200 شانه و 1500 شانه نمی رسد.
2- وضوح طرح فرش های 700 شانه به دلیل بافت درشت تر و نمره نخ کم نسبت به فرش های 1200 شانه نسبتا کمتر می باشد.
3- شستشو فرش های 700 شانه به دلیل وزن بیشتر بسیار مشکل بوده و هنگام شستشو وزن آن ها بسیار سنگین می شود.

 

خرید فرش 700 شانه ماشینی کاشان

برای خرید فرش 700 شانه به قیمت درب کارخانه می توانید از محصولات 700 شانه نگین مشهد بازدید نمایید و با توجه به دکوراسیون و رنگبندی دیزاین منزل خود یکی از طرح های فرش ماشینی را از سایت نگین مشهد هلال انتخاب نمایید، در خرید اینترنتی فرش 700 شانه به خاطر خرید از درب کارخانه، قیمت فرش ماشینی نسبت به فروشگاه های شهر ارزان تر بوده و همچنین تنوع فرش و طرح ها بسیار بیشتر می باشد که به راحتی می توانید طرح فرش خود را انتخاب نمایید. از مزایای خرید اینترنتی فرش، صرفه جویی در زمان و وقت است که به سرعت می توانید از بین هزاران طرح و رنگ فرش ماشینی، محصول مورد نظر خود را انتخاب نماید. همچنین نگین مشهد هلال امکان خرید قسطی فرش ماشینی را نیز فراهم نموده است و بازنشستگان تامین اجتماعی و حقوق بگیران بانک رفاه به راحتی می توانند فرش ماشینی خود را بدون پیش پرداخت و با اقساط 36 ماهه خرید نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *