اخبار و مقالات

راهنمای خرید فرش 700 شانه اصل

فرش 700 شانه اصل کاشان

فرش 700 شانه ماشینی

از مهم‌ترین خصوصیات و ویژگی‌های فرش ماشینی ایرانی، می‌توان به شانه و تراکم فرش ماشینی اشاره کرد. در مقالات قبل به توضیح شانه و تراکم فرش ماشینی پرداخته‌ایم، اکنون درباره فرش ماشینی 700 شانه و راهنمای خرید فرش 700 شانه اصل نکاتی را ذکر خواهیم کرد. فرش 700 شانه ماشینی کاشان یک فرش با تراکم 2550 می‌باشد.

فرش 700 شانه؛ معمولاً خابی بین 8 تا 9 میلیمتر دارد. فرش 700 شانه درجه یک با الیاف اکریلیک بافته شده که در گروه بهترین نوع الیاف برای فرش ماشینی قرار دارد و نخ مورداستفاده در فرش 700 شانه مرغوب، از جنس نخ ترک می‌باشد. نوع بافت در فرش ماشینی 700 شانه به دو صورت فرش گل برجسته 700 شانه و فرش ماشینی ساده 700 شانه می‌باشد.

تفاوت فرش 700 شانه نقش برجسته با فرش ساده

برخی از افراد گمان می‌کنند که فرش‌های گل برجسته از کیفیت پائین‌تری نسبت به فرش ماشینی ساده برخوردار می‌باشند، درحالی‌که این تصور غلطی می‌باشد. تمام ویژگی و خصوصیات فرش 700 شانه کاشان در نوع برجسته و ساده خود یکسان می‌باشد، با این تفاوت که زیبایی و ظرافت در فرش گل برجسته بیشتر می‌باشد و ظاهری شبیه به فرش 1200 شانه ماشینی دارد.

اگر برای امر نظافت از فرش ماشینی 700 شانه گل برجسته استفاده نمی‌کنید، بهتر است بدانید که برجستگی سطح فرش به‌اندازه‌ای نمی‌باشد که هنگام شستشو و نظافت برای شما مشکلی ایجاد کند. اما با تمام این اوصاف، انتخاب فرش ماشینی ساده و گل برجسته امری سلیقه‌ای است.

رنگ فرش 700 شانه

فرش هفتصد شانه مانند سایر فرش‌های دیگر در 4 طرح فرش 8 رنگ ماشینی، فرش ماشینی 10 رنگ، فرش 12 رنگ کاشان و فرش ماشینی 14 رنگ بافته شود. تعداد رنگ به‌کاررفته در فرش به معنای رنگ غالب و زمینه‌ای فرش نمی‌باشد، بلکه به معنای تعداد رنگ به‌کاررفته در بافت و سطح فرش می‌باشد.

سایز فرش هفتصد شانه

ابعاد روتین و استاندارد فرش ماشینی 700 شانه شامل سایز 4*3، 3.5*2.5، 3*2، 2.25*1.5، 4*1، 3*1، 2*1، 1.5*1، 1*0.5 و 0.8*0.5 می‌باشد. اما اگر قصد دارید دکوراسیون خود را به یک فضای خاص و منحصربه‌فرد تبدیل کنید می‌توانید از فرش ماشینی دایره‌ای، فرش طرح بیضی و مدل‌های دیگر نیز کمک بگیرید. اگر مایل به خرید فرش ماشینی سایز دلخواه می‌باشید، باید به‌صورت جفت نسبت به خرید آن اقدام کنید. البته بعضی از طرح‌های فرش ماشینی دایره‌ای و فرش بیضی کاشان به دلیل پرفروش بودن، به‌صورت تک نیز به فروش می‌رسد.

طرح فرش ماشینی 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه ممکن است دارای طرح‌های فرش افشان 700 شانه، فرش ترنج دار ماشینی، فرش خشتی کاشان و فرش خشتی با ترنج ماشینی باشد که باتوجه‌به نوع نیاز، دکوراسیون و سلیقه خود می‌توانید آن ها را خریداری کنید. از طرح‌های پرفروش فرش ماشینی هفتصد شانه ساده می‌توان به فرش ماشینی طرح هالیدی، فرش نقشه هیوا، فرش ماشینی نقشه نیلوفر، فرش مدل تاج‌محل، فرش طرح پرنیان کاشان و غیره اشاره کرد.

از جمله فرش ماشینی 700 شانه گل برجسته نیز می‌توان به طرح افشان درباری، فرش ماشینی گل پری، فرش 700 شانه طرح گل سرخ، فرش ماشینی نقشه لی رز، فرش طرح میخک کاشان، فرش ماشینی طرح الماس و غیره اشاره کرد که در گروه فرش‌های پرفروش ماشینی قرار دارند.

قیمت فرش هفتصد شانه

همان‌طور که می‌دانید قیمت فرش ماشینی 700 شانه نسبت به سایر فرش‌های ماشینی کم تر است و دلیل آن، پائین بودن شانه و تراکم فرش هفتصد شانه می‌باشد. وقتی شانه و تراکم پائین باشد فرش دارای بافتی درشت‌تر خواهد بود و هرچه بافت فرش درشت‌تر باشد، از حالت دستباف گونه بودن فاصله می‌گیرد.

اگر یک نگاه مقایسه‌ای به پشت فرش ماشینی 700 شانه و فرش 1200 شانه داشته باشید، متوجه تراکم بسیار زیاد ریشه‌های فرش ماشینی 1200 شانه در پشت فرش و بافت ریز آن خواهید شد. نتیجه این تراکم و فشردگی بافتی ریز، نقشه زیبا و قیمت بیشتر خواهد بود. البته فرش ماشینی 700 شانه سایز دلخواه خارج از هزینه‌ای که برای فرش باید متحمل شوید، هزینه طراحی را نیز شامل می‌شود.

مکان مورد استفاده فرش 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه به دلیل ضخامتی که دارد در تمام مکان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این‌گونه فرش‌ها اغلب انتخاب خانواده‌هایی می‌باشد که از فرش برای نشست‌وبرخاست استفاده می‌کنند و ضخامت و نرمی فرش برای آن ها در اولویت می‌باشد. از فرش 700 شانه ماشینی کاشان ممکن است به‌عنوان فرش آشپزخانه، فرش اتاق‌خواب، فرش راهرو و غیره استفاده شود.

خرید فرش با کیفیت 700 شانه

اگر قصد خرید فرش 700 شانه ماشینی را دارید، در هنگام خرید مراقب باشید تا فرش ماشینی 700 شانه تبدیلی یا فرش طرح 700 شانه را به‌عنوان فرش ماشینی درجه یک کاشان و با قیمت فرش درجه یک اصل به شما نفروشند. فرش‌های تقلبی با قیمت کمتر تا زمانی برای شما فرش باقی خواهند ماند که زیاد دچار پاخوردگی و شستشو قرار نگیرند.

فرش بی‌کیفیت پس از یک‌بار شستشو جذابیت و زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهد و چه‌بسا دچار آبرفت و کوبیدگی خواهد شد، زیرا الیاف نامرغوب تحمل آب داغ و فشار و شستشوهای مداوم را ندارند؛ بنابراین با خرید فرش ماشینی 700 شانه ارزان فریب نخورید و سعی کنید از فروشگاه‌ها و شرکت‌های برند فرش موردنظر خود را تهیه نمایید. فرش‌های ماشینی نگین مشهد هلال دارای نشان ثبت شده استاندارد می‌باشند. فرش های ماشینی نگین مشهد هلال بافته شده از الیاف صد در صد آکریلیک و نخ درجه یک ترک می باشد که با توجه به تنوع بالای محصولات، از آن ها بنا به نوع سلیقه در مکان های مختلفی استفاده می شود. این شرکت تمام محصولات خود را با ضمانت‌نامه 36 ماهه به دست مشتری می‌سپارد.

دیدگاهتان را بنویسید