اخبار و مقالات

فرش مناسب اتاق خواب

در انتخاب فرش برای اتاق خواب باید دقت فراوانی به عمل آورد، چراکه انسان از این مکان بیش تر از مکان های دیگر خانه برای استراحت استفاده می کند. اینک مطالب ارزشمندی را برای شما ارایه می کنیم. و توضیحات کامل و متفاوتی برای انتخاب فرش اتاق خواب برای شما عزیزان ارایه می کنیم تا به راحتی و بدون هیچ تردیدی نسبت به خرید فرش اتاق خواب خود اقدام کنید و یک فرش مناسب اتاق خواب را برای خود انتخاب کنید و از فضای بسیار آرام و دلنشین برای استراحت خود استفاده کنید.

در ادامه به ویژگی های فرش خوب برای اتاق خواب می پردازیم:

اگر می خواهید برای اتاق خواب خود و یا برای اتاق خواب فرزندان خود فرش مناسب تهیه کنید، باید به خوصیات ذیل توجه فرمایید:

1- ابعاد اتاق خواب

2- طرح و نقش فرش اتاق خواب

3- فرش متناسب با اتاق خواب کودک

در ادامه به توضیح این خصوصیات مهم می پردازیم.

1- فرش اتاق خواب، اول اندازه بعد چیدمان:

باید این نکته مد نظر باشد که در اتاق، فرش اتاق خواب نباید دقیق به دیوار بچسبد و در واقع اندازه استاندارد به این صورت است که حدود بیست سانتی متر در اتاق بزرگ به دیوار ها فاصله داشته باشد و همچنین در اتاق های کوچک حدودا دوازده سانتی متر به دیوار ها فاصله داشته باشد. همچنین این کار باعث می شود تا فرش اتاق خواب مانع باز و بسته شدن درب ها نشود و در کل باید فرش و قالیچه اتاق خواب به گونه ای باشد که نه آن قدر بلند باشد که به زیر و یا لبه تخت خواب سرایت کند و نه آن قدر کوتاه باشد که از وسایل فاصله داشته باشد. که این موضوع باعث می شود هنگام بیدار شدن از خواب و بیرون آمدن از تخت خواب مخصوصا در زمستان، هنگام سرایت پا ها با زمین سرد، احساس خوبی در فرد ایجاد نکند.

2- طرح و نقش فرش اتاق خواب:

همانطور که می دانید وقتی به اتاق خواب رجوع می کنیم، فضای اتاق خواب باید به گونه ای باشد که در آن فضا از نقشه های ساده و رنگ های آرام نظیر رنگ آبی، سبز، بنفش، و… استفاده شود. و استفاده از رنگ هایی که تاثیر منفی می گذارد توصیه نمی شود. از فرش هایی که می توان برای اتاق خواب انتخاب کرد می توان به فرش های وینتیج (کهنه نما) اشاره کرد. فرش وینتیج نگین مشهد هلال دارای نخ انحصاری در محصول خود است که از لطافت و نرمی بسیار زیادی برخوردار است و با داشتن تنوع بالا انتخاب را راحت نموده است. همچنین از گبه فرش و گلیم فرش نیز می توان در اتاق خواب استفاده کرد و اگر برای اتاق کودک خواسته باشید فرش انتخاب کنید فرش کودک پسرانه و فرش کودک دخترانه که شامل فرش های کودک عروسکی می شوند بهترین انتخاب هستند.

3- فرش اتاق خواب کودک:

برای فرش اتاق خواب کودک استفاده از فرش های متناسب کودکان از لازمه های اصلی انتخاب فرش کودک می باشد. فرش اتاق کودک باید به گونه ای باشد که سلامتی و ایمنی کودک را تضمین کند و استفاده از فرش هایی توصیه می شود که مانع سر خوردن کودکان و سرد بودن زمین اتاق خواب کودکان باشد. همچنین توصیه می شود در اتاق خواب کودکان بیشتر از  فرش های طرح عروسکی و کارتونی استفاده شود. چراکه موجب شادابی بیشتر کودکان می شود. همچنین از فرش اتاق کودک قرمز نیز می توان استفاده کرد. چرا که رنگ قرمز از رنگ هایی است که کودکان به آن علاقه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *