اخبار و مقالات

راهنمای انتخاب فرش ماشینی

خرید از نمایشگاه فرش

انتخاب بهترین فرش ماشینی از لحاظ قیمت، کیفیت، طرح و رنگ

مارکت فرش ماشینی، از جمله مارکت هایی است که در طی سالیان گذشته هیچ موقع رونق خود را از دست نداده است. بازار فرش ماشینی به‌خاطر تنوع و گستردگی فرش‌های ماشینی عرضه شده در آن، همواره موردتوجه مشتریان فرش ماشینی بوده است و می‌توان گفت تمام افراد برای کف‌پوش مناسب برای محیط منزل خود به سراغ فرش ماشینی به‌عنوان بهترین گزینه می‌روند.

تا قبل از تولید فرش‌های ماشینی، فقط فرش‌های دستباف در بازار فرش وجود داشت. فرش‌هایی بسیار گران‌قیمت که فقط عده‌ای معدود از ثروتمندان جامعه از پس خرید آن برمی‌آمدند. بقیه اقشار جامعه اکثراً از گلیم و جاجیم به‌عنوان کف‌پوش برای منزل خود استفاده می‌کردند. اولین فرش ماشینی حدود 50 سال قبل تولید شده و رونق گرفت و به‌مرورزمان بازار فرش ماشینی گسترده شد. فرش‌های ماشینی روزبه‌روز مدرن‌تر و جدیدتر شده‌اند و همچنین از لحاظ نقشه و رنگ‌بندی بسیار پیشرفت کردند.

قیمت و خرید فرش ماشینی کاشان

یکی از دغدغه‌های خریداران فرش ماشینی کیفیت و قیمت فرش ماشینی می‌باشد، به‌خصوص در حال حاضر که شرایط اقتصادی جامعه مناسب نیست. فرش‌های ماشینی کاشان با این‌که از لحاظ قیمتی بسیار پایین‌تر از فرش‌های دستباف می‌باشد، اما برای خرید اکثر اقشار جامعه بازهم گران محسوب می‌شوند. این قیمت‌ها موقعی که به‌صورت سنتی فرش ماشینی خود را خرید کنید بیشتر هم می‌شود که به‌خاطر طولانی شدن مسیر عرضه و واسطه‌ها می‌باشد.

جهت خرید فرش ماشینی با قیمت مناسب و به قیمت درب کارخانه، بهتر است از روش‌های آنلاین و یا مستقیم استفاده کرد. خرید فرش ماشینی به‌صورت اینترنتی از شرکت‌های مطرح تولید فرش ماشینی مانند نگین مشهد هلال و یا خرید فرش از درب کارخانه به‌صورت حضوری، از مواردی است که باعث پایین آمدن قیمت فرش ماشینی تا حد زیادی می‌شود.

کیفیت و نوع بافت فرش ماشینی

فرش‌های ماشینی خوب و با کیفیت تا سالیان دراز و طولانی ماندگاری دارند و می‌توان از آنها استفاده کرد و برعکس فرش‌های ماشینی بی‌کیفیت، خیلی زود عمر خود را ازدست‌داده و از بین می‌رود. در خرید فرش ماشینی، توجه به کیفیت و برند تولیدکننده فرش بسیار با اهمیت است. در هنگام خرید فرش باید دقت کنید که در بافت فرش موردنظر، از الیاف اکریلیک و مواد اولیه مرغوب به‌کاررفته باشد.

فرش‌های اکریلیک هیت ست شده از بهترین فرش‌های ماشینی تولید شده تا به امروز هستند که از دوام و کارایی بالایی برخوردار هستند. همچنین دستگاه‌های بافت فرش ماشینی نیز در کیفیت فرش ماشینی بسیار مهم است. شرکت‌های مطرحی همچون نگین مشهد هلال از به‌روزترین تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های بافت فرش ماشینی استفاده می‌کنند، از جمله دستگاه‌های بافندگی HCPX2 و HCIX2 که از جدیدترین دستگاه‌های بافندگی فرش ماشینی است.

طرح و رنگ فرش ماشینی

برای خرید فرش ماشینی بهتر این است که قبل از خرید وسایل و دکوراسیون منزل اول فرش ماشینی را خرید کنید، چرا که ست‌کردن رنگ وسایل با رنگ زمینه به فرش ماشینی به‌مراتب راحت‌تر است.

  • اگر محیط منزل شما از نور و آفتاب کافی برخوردار نمی‌باشد، باید فرش ماشینی را انتخاب کنید که از رنگ زمینه کرم و روشن در زمینه آن استفاده شده باشد که باعث روشنایی بیشتر منزل شما می‌شود.
  • همچنین فرش‌های روشن، فضا و محیط منزل را بزرگ‌تر از چه که هست نشان می‌دهند.
  • اگر فضای اتاق شما بزرگ و خلوت است، باید سعی کنید از فرش‌های زمینه تیره و سرمه‌ای استفاده کنید.
  • همچنین فرش‌هایی که دارای گل‌های شلوغ و ریز هستند، برای محیط‌های بزرگ و خلوت بهترین انتخاب می‌باشند.

سایز و ابعاد فرش ماشینی

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب فرش ماشینی سایز و ابعاد فرش ماشینی است که نقش به سزایی در فضا و سبک دکوراسیون منزل شما دارد. فرش‌های ماشینی در سایزهای استاندارد 12 متری، 9 متری، 6 متری، 4 متری و غیره بافت می‌شود و شما باید انتخاب کنید که چه سایزی مناسب دکوراسیون و نوع دیزاین منزل شما می‌باشد. برعکس تصور خریداران فرش ماشینی که توقع دارند کاملاً محیط منزل را با فرش پر کنند، اتفاقاً هیچ لزومی وجود ندارد که تمام فضا منزل با فرش ماشینی پر شود. فضا‌های خالی بین مبلمان و فرش و دیوارها باعث زیبایی بیشتری می‌شود.

برند در خرید فرش ماشینی مناسب

هنگام انتخاب فرش ماشینی و خرید فرش؛ موردنظر خود علاوه بر طرح و نقشه، دقت به برند فرش ماشینی و شرکت تولیدکننده آن هم از اهمیت زیادی برخوردار است. فرش‌های ماشینی کاشان از بهترین فرش‌های تولیدی در جهان است که به‌عنوان کف‌پوش مورداستفاده قرار می‌گیرد. فرش‌های کاشان شامل صدها نوع برند و تولیدکننده می‌باشد که انتخاب یک برند خوب از بین صدها نوع برند فرش ماشینی کار آسانی نیست. انتخاب برند خوب را می‌توان از بین تعداد مشتریان و حجم فروش و صادرات شرکت متوجه شد. فروش بالا و اطمینان خریداران گواهی است که فرش ماشینی از کیفیت بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *